12 Nisan 2013

Tabletteki Hürriyet değil, tablete özel Hürriyet

Hürriyet, Türkiye’nin en çok okunan gazete uygulaması Hürriyet E-Gazete’den sonra Hürriyet Tablet uygulamasını da hayata geçirdi. “Tabletteki Hürriyet değil, tablete özel Hürriyet” sloganıyla tanıtılan ve Apple Store’da 1 numaraya yerleşen bu yeni uygulama kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor.

2011 yılının Mart ayında hayata geçirilen Hürriyet E-gazete uygulaması bugün, Türkiye’nin en çok okunan tablet gazetesi olmayı başarmış durumda. Toplamda ücret ödeyen abone sayısı 16 bine ulaşarak, ücretsiz rakiplerinin ulaştığı rakamları geride bırakırken; Hürriyet okurları, E-Gazete uygulamasını günlük 50 bin, haftalık 350 bin kez ziyaret ediyor.

Tablet okurunun beklentisinin farklılaşması ve ilgi alanlarının değişmesiyle, okurlar artık okuduğu haberin videosunu da izlemek, farklı spor dalları hakkında analizler okumak, dünyadan ilginç fotoğraflar görmek, içeriği 'parmağının ucunda' hissetmek istiyor. Hürriyet Tablet uygulaması tam da bu beklenti ve ihtiyacı karşılamaya yönelik hazırlanmış bir uygulama.

Bir haftadır Apple Store’da en çok indirilen uygulamalar arasında 1 numarada yer alan Hürriyet Tablet’te, Manşet, Güncel, Ekonomi, Spor, Kelebek, Seyahat bölümlerinin yanı sıra Cumartesi ve Pazar eklerinin bambaşka yorumları yer alıyor. Günün videosu ve foto galeriler oldukça beğenilirken, HTML5 tabanlı bir uygulama olduğu için reklamverenler için de oldukça cazip.

Tablet bilgisayarların tüm olanaklarını kullanan yeni Hürriyet Tablet uygulaması, App Store ve Android Market’te, ücretsiz.Bir bumads advertorial içeriğidir.

5 yorum:

 1. Siteyi iyice resmileştirmişsin :) Aslında bende düşünüyordum ama bu aralar pek yazamadığım için bir kenara bıraktım şimdilik o düşünceyi. Bu arada domain alınca blogspot kısmını kaldıramıyor muyuz?

  YanıtlaSil
 2. Hayırlı olsun demeyi unuttuk :) Filmlovers'taki yazarlığında hayırlı olsun. Bu aralar vize dönemi pek nette bir şeyler yazamıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet biraz öyle oldu. tabi sitenin yeni yazılarla bi devinim halinde olması gerekiyor bunun için. benim de filmloverss'ta yazmaya başlayınca kendi blogumdaki aylık yazı ortalamam düştü mecburen. çok teşekkür ederim Faruk. Filmloverss'ta yazılarımı daha geniş bir kitleye ulaştırabiliyorum. o açıdan iyi oldu. Blogspot'u kaldırmanın reklamla ilgisi yok sanırım onun bi yöntemi var ama bilmiyorum. blogsot'u kaldırırsan önceki yazılarının google aramalarında işlevsiz hale geldiği duymuştum. biraz karışık ya bu konular çok bilmiyorum. :)

   Sil
 3. Anladım biraz araştırmak lazım:) Ya zaten bir süre sonra blogu tek başına taşımak ağır olabiliyor. Özellikle benim öğrenciliğim devam ettiği için bazen çok üşeniyorum. Aslında öyle daha iyi. Hem daha geniş kitlelere ulaşıyorsun hem de yazını verip bir nevi kurtuluyorsun her hafta yazma zorunluluğun ortadan kalkıyor. Umarım başarılı bir şekilde devam edersin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gerçekten zor. ayda 15 yayın hazırlamak mesela kasıyor. ekip işi güzel. ama öte yandan başka sitede yazınca da o siteye karşı bir sorumluluğun oluyor. belli sürelerle yazı göndermek gibi filan.. :) tabi güzel gidiyor memnunum filmlovress'tan da.. sağol :)

   Sil