7 Şubat 2016

88. Oscar Ödülleri için tahminler


88. Oscar Ödülleri'nde gönlümden geçenlerin ardından sırada gecenin kazanları olacağını düşündüklerime geldi. Yani tahminlere.. En İyi Film ve En İyi Yönetmen kategorilerinde ciddi bir belirsizlik olduğunu söyleyebiliriz bu yıl. Oscar öncesi sürece baktığımızda The Revenant'ın Altın Küre zaferi sonrasında, DGA (Yönetmenler Birliği)'yı da kazanması yarışta hala bir adım önde olduğu izlenimi yarattı. Spotlight'ın En İyi Film dalında The Revenant ile at başı gittiğini düşünüyorum. The Big Short ise halen yarışın içinde olsa da kazanmasını sürpriz olarak değerlendirebiliriz. Yönetmen kategorisinde ise Yönetmenler Birliği'nin Inarritu demesi Mad Max ile George Miller'ın şansını biraz olsun azaltmış gibi görünüyor. Ama bu kategoride de çetin bir savaş var.

En İyi Film: Spotlight

En İyi Yönetmen: George Miller

En İyi Kadın Oyuncu:  Brie Larson

En İyi Erkek Oyuncu: Leonardo DiCaprio

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Alicia Vikander

En İyi Yardımcı Erkek oyuncu: Sylvester Stallone

En İyi Original Senaryo: Spotlight

En İyi Uyarlama Senaryo: The Big Short

En İyi Kurgu: Mad Max: Fury Road

En İyi Sinematografi: The Revenant

Yabancı Dilde En İyi Film: Son of Saul

En İyi Animasyon: Inside Out

En İyi Prodüksiyon Tasarımı: The Revenant

En İyi Görsel Efekt: Mad Max: Fury Road

En İyi Kostüm Tasarımı: Carol

En İyi Film Müziği: Carol

En İyi Şarkı: Spectre

En İyi Ses Kurgusu: Mad Max: Fury Road

En İyi Ses Miksajı: Mad Max: Fury Road

En İyi Saç ve Makyaj Tasarımı: Mad Max: Fury Road

4 yorum:

 1. Daha izlemem gereken çok film olsa da yorum yapabilmek için, Spotlight'ı izledim! Güzeldi yani; ama öyle müthiş bir film yokmuş gibi hissediyorum nedense bu yıl. Leonardo'nun filmi izlemedim daha ama.
  The Big Short da ilk 20 dakikada mı ne kaldı; ama sıkıldığımdan değil, internet kötüydü sonra kapattım sonra açmadım bir daha. ahaha. Ama beklentim çok büyüktü - malum kadrosu - ama herhalde beklentimi o da karşılayamayacak gibi geldi. Ama daha Brad'i de görmedim mesela. ahaha.

  A bu arada, selam!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa selam Beyza :) Bu yıl gerçekten öyle. tam puan verdiğim bir film çıkmadı. The Revenant'ı seversin bence. Spotlight, The Big Short fena filmler değil. ama biraz abartıldıklarını düşünüyorum. The Big Short evet kadro muazzam olunca beklenti de yükselmişti. haha evet Brad Pitt çok arka planda kalmış rolü gereği.

   Sil
  2. ahaha aynen onun kadrosu süper; ama zaten en çok da kadrosu süper filmlerden korkacaksın. Ya biz beklentiyi çok yüksekte tuttuğumuz için karşılayamıyor ya da oyuncularıyla göz boyamak için yapılmış filmler oldukları için bir şeye benzemiyor. - bir şeye benzemiyor abartı tabi; ama anladın sen. -

   Sil
  3. tabi oyuncu kadrosu ne kadar iyi olursa olsun, içeriğine bakmak lazım filmin öncelikle. oyuncu kadrosuna bakıp beklenti yükseltmek çok doğru değil aslında. bu kadar oyuncu toplandığına göre kötü bir film olamaz diye düşünüyoruz ahah anladım anladım :))

   Sil