30 Mart 2012

Altıncı His (Parodi)

Filmin sırları açık edildiğinden izlememiş olanlar okumasın!
Yıl 1998, Mümtaz ve Seyfi yeni bir fenomen yaratmanın peşinde koşan iki küçük prodüktördür. Genç yeteneklerin film projelerini değerlendirmeye devam ederler. Hint asıllı bir genç odaya girer.
-Shyamalan: Hello!
-Mümtaz: Ve Aleyküm Selam
-Shyamalan: Adım M. Night Shyamalan
-Seyfi: Çingen misin sen?
-Shayamalan: Yok Hindistan'dan geliyorum ben
-Mümtaz: Öküze tapmıyorsun inşallah! Neyse boşver bizi ilgilendirmez. Bize hikayenden bahset
-Shayamalan: Filmin merkezinde annesiyle beraber yaşayan 9-10 yaşlarında Cole adlı bir çocuk var. Problemli bir çocuk bu. Annesi tanıdık bir Psikiyatrist'ten yardım istiyor. Kısa bir süre sonra çocuk derdini Psikiyatrist'e anlatıyor. Şöyle diyor burası çok önemli: 'I can see dead people'
-Mümtaz: Çocuk ölüleri görüyor öyle mi?
-Shyamalan: Evet ama asıl olayımız bu değil. Büyük bir sürpriz final düşünüyorum. İzleyenin ağzı açık kalacak o derece
-Seyfi: Bi anlat hele!
-Shyamalan: Özetle filmin sonunda Psikiyatrist'in de aslında ölü olduğunu ve bunu bilmediğini kendisiyle birlikte herkes öğreniyor.
-Mümtaz: Bir şey söyleyeyim: Çocuk rolünü Küçük İbo'ya verirsek bu gelmiş geçmiş en komik film olabilir.
-Seyfi: Büyüksün Mümtaz abi süper fikir!
-Shyamalan: Küçük İbo mu? Komedi mi? Yapmayın, etmeyin filmin adı Altıncı His ve bu gerçek bir korku filmi olacak
-Mümtaz: Öncelikle filmin adı güzel iş yapar ama hikayeyi değiştireceğiz. Dikkatle dinle: Çocuk ölü ünsanlar görüyorum deyince dedikodusu tüm şehre yayılacak. Halk kaybettikleri yakınlarından haber alabilmek için çocuğun evinin önünde uzun kuyruklar oluşturacak. Aslında çocuğun ölü insanlar gördüğü filan yok amacı yanık sesini duyurup kısa yoldan şöhret olmak. Çok geçmeden Ana Haber bültenine, Reha Muhtar'ın karşısına çıkacak. Peşi sıra ilk albümdü, ilk filmdi derken şöhret basamaklarını tırmanacak. Film ikinci yarısında bir u dönüşü yapacak. Şeytan temalı bir olduğu anlaşılacak. Meğer çocuk ruhunu şeytana satmış. Senin anlayacağın 6. His, serbest bir Faust uyarlaması olacak. Evet komediden vazgeçtim böylesi daha iyi
-Shyamalan: Fazla absürd bir hikaye olmadı mı bu? Sonra filmin adı neden 6. His anlamadım.
-Mümtaz: Çocuğun ilk solo albümünün adı 6. His. Filmin adı ordan geliyor.
-Seyfi: Halk absürd işleri sever meraklanma
-Shyamalan: Yalnız şöyle bir sorun var: Psikiyatrist ne olacak? Sonra ben yapacağım filmlerin hepsinin birer sürpriz finali olsun istiyorum
-Mümtaz:  Filmin sonunda Psikiyatrist, çocuğun babasının bacanağı çıkıyor
-Seyfi: Of ne sürpriz ama! Yemin ediyorum aylarca konuşulacak!
-Shyamalan: Pekala, beyler bunun yapmak istediğim filmle uzaktan yakından alakası yok. Ben çekiliyorum, kendi filmimi yapacağım
-Mümtaz: Ya! Demek öyle! Bir itirazın yoksa biz de kendi 6. His'imizi yapacağız
-Shyamalan: İsmini değiştirirseniz sorun olmaz
-Mümtaz: Peki, zaten içime sinmemişti. Filmimizin adı 'Şeytanın Bacanağı' olacak

8 yorum:

 1. Sen şu parodilerin, yardırıcı nitelikte. ehehe.
  Yalnız filmin sonunda ben şaşırmıştım baya ilk izlediğimde; ama sonradan bakınca ufaktan kopyalar da verilmiyor değil 6. His'te. Yok işte evlilik yıl dönümlerinde kadın lokantadayken Bruce Willis'in gelmesi ama kadının görmemesi falan.
  Bir de bu çocuk da bu tarz rolleri iyi kotarıyor he. Yok Artificial Intelligence'tır yok 6. His'tir, iyi yahu. ehehe.
  Neyse çok konuştum, haydiin ben susuyorum. Şeytanın Bacanağı'na selamlar.

  YanıtlaSil
 2. selamını iletmeye çalışırım eheh :) evet o ipuçlarından sonunu tahmin etiğini söyleyenler bile var çok inanmasam da. şaşırmamak mümkün mü? 6. His sonrası sürpriz son furyası bile başladı. çocuk da çok iyi de büyüyünce ortalardan kayboldu. sektör değiştirdi belki de. her neyse sağol :)

  YanıtlaSil
 3. Bir de küçükken de çok tatlı çocuk ya. Girdiği rollerdeki tiplerde onun da etkisi vardır biraz elbet. ehehe. Ama evet kayboldu ortalardan. Ve baktım şimdi merak edip ne yapmış falan diye; http://www.imdb.com/name/nm0005286/ Dizi ve video oyunu alanlarına yönelmiş. Tek tük oynadıkları da tutmamış herhalde.

  YanıtlaSil
 4. hımm baksen büyük bir yıldız olabilirdi halbuki. tatlı bir çocuktu evet. şimdiki haline bakacağım yakışıklı bir delikanlı olmuş mu?

  YanıtlaSil
 5. http://images.starpulse.com/news/bloggers/8/blog_images/haley-joel-osment-pudgy.jpg : Yok ya, bir kilo almış, bir gitmiş o masumiyet. Çocuk olarak kalsaymış iyiymiş. ehehe. Bir de Evde Tek Başına serisindeki çocuk da çok şekerdi de o da büyüyünce kartlaşmışş.

  YanıtlaSil
 6. evet baktım şimdi de haklısın. yine tatlı ama kilosu fazla. hahah :D evet onu da severim. bizim sezercik'in İlker İnanoğluna dönüştüğünü düşünürsek bunlar yine iyi :)

  YanıtlaSil
 7. Oha yalnıııız, ben Sezercik'in o olduğunu bilmiyordum. Şu an şok oldum. ahahaha. - Biraz da rezil; ama olsun şok olmam daha ağır basıyor. ehehe. -

  YanıtlaSil
 8. ahahah :D yaa inanması zor sahiden. eftağfurullah ayrıca :)

  YanıtlaSil