1 Temmuz 2014

Pek Yakında: Tracks (Çöldeki İzler)


John Curran’ın yeni filmi “Tracks”, Avustralyalı yazar Robyn Davidson’ın kendi anılarını kaleme aldığı aynı adlı kitabından bir uyarlama. Mia Wasikowska’nın Davidson’ı canlandırdığı film, yazarın köpeği ve dört deveyle 1977 yılında Avustralya çöllerinde yaptığı yolculuğu konu alıyor. Adam Driver ise, Davidson’ın yolculuğunu kaydeden National Geographic fotoğrafçısı Rick Smolan rolünde.

Film büyüleyici görüntüler eşliğinde nefes kesici bir yolculuğu anlatırken; genç bir kadının meydan okuyuşuyla feminizmden, hikayenin geçtiği coğrafya nedeniyle sömürgeciliğe kadar pek çok temaya da değiniyor.

Yönetmen John Curran, New York’tan Avustralya’ya yerleştiği dönemde, 80’li yıllarda keşfetmiş Robyn Davidson’ın kitabını. Genç kadının bir anlamda kendisini de keşfetmek için yaptığı bu yolculuğu, kendi yolculuğuna çok yakın bulan Curran, yıllar sonra bu uyarlamayı yapmaktan büyük heyecan duymuş.

Sinemada yolculuk teması, bireyin doğayla bütünleşmesi ve içsel arayış hikayelerini sevenlerin Tracks'tan hoşlanacağını düşünüyorum. Başarılı oyuncu Mia Wasikowska'nın neredeyse tek başına götürdüğü film, biyografik havasını her anında hissettiren keyifli bir film. Tracks, 18 Temmuz'da gösterime girecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder