8 Kasım 2013

Herkül: Efsane Başlıyor Vizyonda!


Tarihin en önemli mitolojik efsanelerinden biri olan "Herkül"; uzun bir aranın ardından beyazperdeye geri dönüyor. Üstelik 3D olarak. Filmde Calvin Klein mankenliğinden oyunculuğa geçiş yapan genç yetenek Kellan Lutz Herkül olarak karşımıza çıkıyor. Merakla beklenen Herkül’ün yönetmen koltuğunda ise Dağcı, Zor Ölüm 2, İyi Geceler Öpücüğü gibi aksiyon filmleriyle tanınan Ranny Harlin var. 3D formatında beyaz perdeye ilk kez taşınan film, 7 Şubat'ta vizyona girdi.

Filmde; Yarı Tanrı Herkül, gerçek kimliğini ve asıl amacını öğrenince bir seçim yapmak zorunda kalır: Ya gerçek aşkı Girit Prensesi Hebe’yi de alıp kaçacaktır ya da kaderinin gereğini yaşayıp, gerçek bir kahraman olacaktır. 

Yunan mitolojisinin tanrıları ve tanrıçaları, bu kez beyazperdeye Herkül’le geliyor. Bir kahramanın epik hikayesi tekrar tasarlanıyor ve köklerinden bir kez daha doğuyor. Film, Herkül’ün uhrevi ve efsanelerle dolu dünyasını genç bir erkeğin gözünden anlatıyor ve kaderini değiştirmek için verdiği mücadeleyi hikayeye konu oluyor.

Kraliçe Alcmene, halkını kral kocasının zulmünden koruyup, ülkesini barış içinde yaşatmayı hayal etmektedir. Alcmene’in Zeus’tan olan savaş tanrısı oğlu Herkül, gerçek kimliğini gizlemektedir. Herkül’ün gayrimeşruluğunu bilen kral kendi oğlu Iphicles’i ön plana çıkarmak için elinden geleni yapmaktadır.

Genç bir erkek olan Herkül, güzeller güzeli Hebe’ye aşık olur. Ancak, kral güzel prensesin oğlu Iphicles’le evlenmesi gerektiğini ortaya atar. Herkül buna izin vermemekte kararlıdır ve Hebe’yi kaçırıp mutlu bir hayat hayalleri kurarken, planı kralın askerlerinin onu yakalayıp, ölmesi için savaşa yollanmasıyla son bulur. Bir şekilde kaçmayı başaran Herkül, savaşçı diğer dostlarıyla ittifak kurar ve krallığı ve sevdiği kadını kurtarıp Yunan Tanrılarının arasına adını yazdırmak için geri döner.


10 yorum:

 1. Haber için teşekkürler. :) Yunan Mitolojisi'ne özellikle ilgi duyan biri olarak, merakla bekliyorum. Umarım hafiften ona da değinirler Herkül üzerinden. Gelişen teknoloji ile de iyi bir film izleme olasılığımız yüksek. Kellan Lutz'u Twillight ile tanımıştım, umarım iyi bir iş çıkarır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim ben de :) ben de genel olarak mitoloji severim, epik filmleri de çok seviyorum. haliyle beklenti oluşuyor. çok üst düzey bir film beklemesem de keyifli bir seyir olacak gibi bu herkül filmi.. başka bir herkül filmi daha var bu yıl bu arada :)

   Sil
 2. Renny Harlin iyi bir yönetmendir. Keyifle izlerim her filmini özellikle Zor Ölüm 2 iyi bir aksiyondur. Bekliyorum haliyle. Beklentiler yüksek. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Harlin'i ben de seviyorum. eski formu olmasa da temiz bir iş çıkartabilir. bu aslında onun için büyük şans, iyi değerlendirmeli. gişede başarılı olursa önü açılabilir tekrardan. Zor Ölüm 2 gerçekten iyi aksiyon. İyi Geceler Öpücüğü'nü de severim ben :))

   Sil
 3. Belki de henüz başlangıç olduğundan ''fragmanda'' beklediğim şeyleri(fantastik yaratıklar vb) göremedim.Ama yine de iyi olacak gibi duruyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o tarz bir Herkül olmayacak sanırım. epik film gibi düşünmüşler sanırım. bu arda nymphomaniac fragmanını youtube içeriğinden ötürü kaldırmış, o yüzden görünmüyordu, ben de sildim mecburen o yayını. yorumunu da yayınlayamamış oldum kusura bakma. burdan yazayım dedim :)

   Sil
 4. Acaba saat kaçta başlıyor?Ben gidicem ama başlama saatini bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim.

  YanıtlaSil
 5. nerden bileyim, yarın netten bakarsınız belli olur :)

  YanıtlaSil
 6. Maalesef film, şahsen, para ve zaman israfı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet kesin gibi kötü olduğu.. daha iyi bir şe duymadım hakkında.. yine de merak işte.. torrent kafi bu film için :)

   Sil