6 Eylül 2013

Arınma Gecesi (The Purge) 13 Eylül'de Sinemalarda


Her yıl bir gece, sonuçlarına katlanmadan her türlü suçu işleyebilseydiniz ne yapardınız? Bir ailenin tek bir gecede yaşadıklarını ele alan spekülatif gerilim filmi Arınma Gecesi'nde dört kişi, tehlikelerle dolu dış dünyanın evlerine zorla girdiğinde ne kadar ileri gidecekleri konusunda sınanacaktır. Suçun kol gezdiği ve hapishanelerin dolup taştığı Amerika'da hükümet, her yıl cinayet de dahil her türlü suç eyleminin yasal olmasına 12 saatliğine izin vermektedir.

Polis aranamaz. Hastaneler yardıma ara verir. Halkın, kendini ceza yoluyla düzene koyduğu bir gecedir. Şiddetin ve suçun her yeri sardığı bu gecede bir aile, bir yabancı kapılarını çaldığında, kim olacaklarının kararıyla mücadele edecektir.

Yıllık Arınma Gecesi sırasında James Sandin'in (Ethan Hawke) güvenlikli evine davetsiz bir misafir zorla girdiğinde bir aileyi parçalamakla tehdit eden bir dizi olay da başlamış olur. Şimdi geceyi saklandıkları canavarlara dönüşmeden geçirmek James'e, karısı Mary'e ve çocuklarına bağlıdır.

James DeMonaco'nun yönetmenliğini üstlendiği The Purge'un IMDB puanı 5.5 Dolayısıyla umut vaaat etmiyor diyebiliriz. Karar sizin!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder