27 Haziran 2013

İlk İzlenim: "The Counselor"


Ridley Scott arayı soğutmadan yeni filmi The Counselor ile dönmeye hazırlanıyor. No Country For Old Men ve post apokaliptik bilimkurgu The Road'un Pulitzer ödüllü Amerikalı yazarı Cormac McCarthy'nin senaryosunu yazdığı gerilim filmi, yıldız isimlerden oluşan kadrosuyla göz dolduruyor: Brad Pitt, Michael Fassbender, Javier Bardem, Penelope Cruz ve Cameron Diaz...

Konu: Counselor, üst seviyede saygı duyulan ve nişanlısı Laura ile huzurlu bir hayat süren başarılı bir avukattır. İtibarının sarsıldığı günler ise ekonomik sıkıntılarla boğuştuğu ve daha fazla paraya ihtiyaç duyduğu sırada başlar. Counselor, adaletin iki yanında yer alacağı bir hamle yapar ve kendini milyonlarca doların döndüğü uyuşturucu ticaretinin içinde bulur. Artık Amerika'nın Meksika sınırındadır ve Reiner isimli güçlü bir adamıyla bir iş anlaşması yapmak üzeredir. Ne var ki, hiçbir şey planlandığı gibi gitmeyecektir...

Avukatı Michael Fassbender canlandırırken, Brad Pitt de büyük ihtimalle filmin kötü adamı olarak karşımıza çıkacak. El Paso yollarında geçen bölümlerinin No Country For Old Men'i hatırlatıyor oluşunu eklemeden geçmeyelim. McCarthy'nin usta kalemini, yönetmen Scott'ın yükselişe geçmiş olmasını, müthiş kadrosunu ve fragmanın bıraktığı tadı hesaba katarak, The Counselor'un yeni sezonun büyük beklenti içine girilmesinde sakınca görmediğim bir kaç filminden biri olduğunu belirteyim. Film, 29 Kasım'da ülkemizde gösterime girecek.

                           

4 yorum:

 1. Ridley Scott'ı: bize bir başyapıt borcu olan büyük yönetmen diye tanımlarım ,Prometheus ile başyapıt bekliyodum oldukça iyi bir film geldi,The Counselor dan yine başyapıt bekliyorum ama bu sefer inş. başyapıt gelir :D Teaser ı da çok beğendim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben o borcu Prometheus'la ödediğini düşünüyorum :)) The Counselor'un başyapıt çıkma olasılığı elbette var ama 'çok iyi'de kalacak gibi hissediyorum. Teaser gerçekten heyecanlandırmaya yetti :)

   Sil
 2. Pitt, son zamanlarda baya üretken.
  No Country For Old Men'i abim ve babam pek beğenmemişler. Ben de izlemedim. Oskarlı falan ama, durağan bir yapıdaymış sanırım. Bir Zamanlar Anadolu'da gibi değildir.... diye de düşünemiyorum. Ay tıkandım. ahahaha.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok hem de.. Bir Zamanlar Anadolu'da gibi tabi ki değil. kendine has bir ağırlığı var diyelim. Ama bu film öyle bir ağırlıkta olmayacaktır :)

   Sil